Šikmé schodišťové plošiny

Šikmé schodišťové plošiny umožňují imobilním osobám překonávat schodiště jednoduchá, víceramenná, ale i točitá, a to jak uvnitř objektů, tak i ve venkovním prostředí. Plošiny lze používat pro schodiště již od šířky 850mm, nebrání-li tomu další okolnosti. Zařízení může být zabudováno zcela bez stavebních úprav, popř. s drobnými úpravami. Mezi přednosti plošin patří jejich tichý provoz, jednoduchá obsluha, možnost více zastávek a individuální přizpůsobení výbavy plošin s ohledem na zdravotní stav zákazníka a stavební situaci. Dráhu tvoří dvě trubky, v nichž je vedeno tažné lano. Systém pohonu plošiny je řešen tak, že motor s převodovkou jsou umístěny v horní zastávce (nepohybují se na plošině), což umožňuje navržení velmi lehké a vzdušné konstrukce. Při pohybu plošiny není nutné do ní přivádět proud, systém nepotřebuje žádný kabel ani sběrnici.

Plošina zabírá v zaparkované poloze jen min. rozměry a může zatáčet na malém rádiusu. Ovládání (přivolání a odeslání plošiny) je pomocí ovládacích panelů v jednotlivých zastávkách a dále ovládání na plošině nebo ovládání do ruky. Plošina se instaluje na boční stěnu schodiště (u jednoramenného schodiště) nebo do zrcadla schodiště (u víceramenného schodiště). Na přání zákazníka může být plošina vybavena plně automatickým sklápěním a rozvíráním podlahy, nájezdů a bariér plošiny. Může být také dovybavena sklopnou čalouněnou sedačkou.

• Nejčastější využití plošin je ve veřejných budovách (nemocnice, školy, ÚSP atd.) a u soukromých osob. Plošiny se vyznačují nízkými provozními náklady.

sikmej